Podľa viery sme občanmi Ježišovho nebeského Kráľovstva!

Písmo: A- | A+

“Keď Mojžiš dospel, vďaka viere odmietol byť nazývaný synom faraónovej dcéry” - Hebrejom 11:24.

Mojžiš konal podľa toho, čo o Jehovovi vedel. Keď mal asi 40 rokov, „odmietol byť nazývaný synom faraónovej dcéry“ a rozhodol sa pridať k Hebrejom, ktorí boli Božím ľudom. Vzdal sa významného postavenia. Postavil sa na stranu Hebrejov, ktorí boli v Egypte otrokmi, aj keď riskoval, že faraón – najmocnejší egyptský vládca, ktorý bol považovaný za boha – sa naňho veľmi rozhnevá. No Mojžiš mal silnú vieru v Jehovu!


A úplne mu dôveroval. Takáto dôvera je základným kameňom trvalého priateľstva. (Prísl. 3:5) Čo sa z toho učíme? Tak ako Mojžiš, aj každý z nás sa musí rozhodnúť: Budem slúžiť Bohu a pripojím sa k jeho ľudu? Možno sa kvôli tomu musíme niečoho vzdať alebo tým riskujeme, že sa stretneme s odporom zo strany tých, ktorí Jehovu nepoznajú. No keď budeme nášmu nebeskému Otcovi dôverovať, môžeme si byť istí, že nám pomôže.

PS: Aj napriek tomu, že ako praví uženíci Ježiša Krista patríme k jeho Kráľovstvu, neodsudzujeme ľudí patriacich k tomuto svetu, nad ktorým vládne Satan Diabol. Jedine Ježiš Krisstus má na to právo a urobí to v pravý čas! Až do toho času preukazujeme kresťanskú lásku ku všetkým ľuďom s nádejou, že niektorí z nich sa stanú Kristovými uctievateľmi!


w19.12 17 ods. 5 – 6

Skryť Zatvoriť reklamu