Podpora veriacich pomazaným bude ich záchranou!

Písmo: A- | A+

“Brat môj, keď som počul o tvojej láske, prinieslo mi to veľa radosti a povzbudenia, lebo si roznietil lásku svätých.” - Fileminovi 7.

Apoštol Pavol bol pokorný a uznal, že potrebuje povzbudenie. Nerobil si starosti, že druhí ho budú pre to považovať za slabocha. (Kol. 4:7–11) Keď pokorne uznáme, že potrebujeme povzbudenie, naši bratia a sestry nás s radosťou podporia. Pavol vedel, že aj z Božieho Slova môže načerpať útechu. (Rim. 15:4) Bolo preňho aj zdrojom múdrosti, ktorá mu pomohla zvládať ťažkosti. (2. Tim. 3:15, 16)


Počas svojho druhého uväznenia v Ríme Pavol cítil, že sa blíži jeho smrť. Požiadal Timoteja, aby čo najskôr prišiel a priniesol mu zvitky. (2. Tim. 4:6, 7, 9, 13) Prečo? Zvitky pravdepodobne obsahovali časti Hebrejských písiem a Pavol si ich chcel vo väzení študovať. Napodobňujme Pavla a pravidelne si študujme Bibliu. Bez ohľadu na to, aké ťažkosti prežívame, Jehova nám prostredníctvom svojho Slova vleje pokoj.


PS: Najväčšia útecha je vždy od nášho nebeského Otca a Stvoriteľa, Jehovu Boha cez jeho syna Ježiša Krista! Správne pochopenie inšpirovaných Slov Svätého Písma je veľmi posilňujúce! Ale útecha a pomoc veriacich je tiež potrebnou podporou a pre nich bude záchranou a prežitie cez Armagedón!


w20.02 23 ods. 14 – 15

Skryť Zatvoriť reklamu