Podriaďovanie sa Jehovovi Bohu, ale rozumne!

“Lebo každý ponesie svoj vlastný náklad.” - Galaťanom 6:5.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Aj keď má žena vyššie vzdelanie ako jej manžel, je to muž, kto má viesť rodinu pri rodinnom uctievaní a iných teokratických činnostiach. (Ef. 6:4) Manželka sa musí podriaďovať svojmu manželovi, ale aj sama nesie zodpovednosť za svoj duchovný stav. Preto si musí nachádzať čas na osobné štúdium a rozjímanie. Tak si bude rozvíjať lásku a úctu k Jehovovi!

A s radosťou, rozumne sa bude podriaďovať svojmu manželovi. Manželky, ktoré sa z lásky k Jehovovi podriaďujú svojmu manželovi, sú šťastnejšie a spokojnejšie ako tie, ktoré odmietajú Jehovovo rozdelenie autority v rodine. Dávajú dobrý príklad mladým mužom aj mladým ženám. A prispievajú k vrúcnej atmosfére nielen v rodine, ale aj v zbore. (Tít. 2:3–5)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Hlavne dnes je potrebné uvažovať nad inšpirovanou správou apoštola Pavla: “Nech všetci ľudia vidia, že ste rozumní. Pán je blízko.” - Filipanom 4:5. Jehova Boh od nás neočakáva nerozumné správanie sa ani v spoločnosti, ani v rodine, ani v kresťanskom zbore!

w21.02 13 ods. 21 – 23

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu