Pokoj od Jehovu Boha je dnes len relatívny!

“Vybudoval v Judsku opevnené mestá, lebo v krajine bol mier…lebo Jehova doprial krajine pokoj.“ - 2. Kroník 14:6.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Kráľ Asa nám dáva vynikajúci príklad, lebo konal múdro a úplne sa spoliehal na Jehovu. Neslúžil mu len v náročných časoch, ale aj v pokojnom období. V Biblii sa píše, že „Asovo srdce bolo po celý jeho život úplne oddané Jehovovi“. (1. Kráľ. 15:14) Svoju oddanosť dokázal tým, že očistil Judsko od falošného uctievania. Čítame o ňom, že „odstránil oltáre cudzích bohov a posvätné výšiny, rozbil posvätné stĺpy a zoťal posvätné koly“. (2. Kron. 14:3, 5)

Dokonca zbavil svoju starú matku Maachu výsadného postavenia na kráľovskom dvore. Prečo? Lebo presadzovala v krajine uctievanie modly. (1. Kráľ. 15:11–13) Asa nezostal len pri tom, že odstránil uctievanie falošných bohov. Zároveň podporoval pravé uctievanie a pomohol obyvateľom Judska vrátiť sa k Jehovovi. Jehova požehnal Asu i celý národ obdobím pokoja. Za jeho vlády „nastal v krajine pokoj na desať rokov“. (2. Kron. 14:1, 4, 6)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Kráľ Asa je zároveň výstrahou pre VZ: “V 39. roku svojej vlády Asa vážne ochorel na nohy. Ani vo svojej chorobe sa však neobrátil na Jehovu, ale na lekárov. Nakoniec Asa v 41. roku svojej vlády zomrel.” - 2. Kroník 16:12, 13.

w20.09 14 ods. 2 – 3

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 951
  •  | 
  • Páči sa:  227x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu