Pokora je vlastnosť Jehovu Boha a jeho syna!

Písmo: A- | A+

"Pokorte sa teda pod mocnú Božiu ruku, aby vás vyvýšil, keď na to príde čas.” - 1. Petra 5:6.

Pokoru si rozvíjame predovšetkým preto, lebo sa chceme páčiť Jehovovi. Jasne to vysvetlil apoštol Peter v texte na dnešný deň. Kniha „Poď a buď mojím nasledovníkom“ 3. kapitole v 23. odseku vysvetľuje Petrove slová takto: „Povýšenosť je ako jed. Jej účinky môžu byť ničivé. Je to vlastnosť, ktorá môže aj toho najnadanejšieho človeka urobiť nepoužiteľným pre Boha. Na druhej strane čo urobí pokora?


Pokora môže aj z najbezvýznamnejšieho človeka urobiť človeka, ktorého bude Jehova vo veľkej miere používať... Bude sa... tešiť, keď aj teba bude môcť odmeniť za tvoju pokoru.“ Súhlasíš s tým, že to najlepšie, čo môžeme robiť, je prinášať radosť Jehovovi? (Prísl. 23:15) Keď sme pokorní, prináša nám to veľkú odmenu. Páčime sa Jehovovi a ľudia sa v našej spoločnosti cítia príjemne. Prečo je to tak? Zamysli sa, ako sa cítiš v spoločnosti pokorných ľudí. (Mat. 7:12)


PS: Pokora je Božská vlastnosť! Robí človeka príjemným, láskavým, rozumným, poslušným a požiteľným Jehovovi Bohu a jeho synovi Ježišovi Kristovi! Túto vlastnosť MUSIA pestovať pomazaní adoptovaní synovia Jehovu Boha a bratia jeho syna, Ježiša Krista!


w19.09 4 ods. 8 – 9

Skryť Zatvoriť reklamu