Pomazaní bratia Krista slúžia ako kňazi už dnes!

“Aby ste ich obetovali pred Jehovom ...ako obeť zmiešanú s olejom, lebo dnes sa vám zjaví Jehova.‘“ - 3. Mojžišova 9:4.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V roku 1512 pred n. l., keď Izraeliti postavili svätostánok na úpätí vrchu Sinaj, Mojžiš pred zhromaždeným národom uviedol Árona a jeho synov do kňazského úradu. (2. Mojž. 40:17; 3. Mojž. 9:1–5) Ako Jehova ukázal, že toto nové usporiadanie schvaľuje? Keď Mojžiš s Áronom požehnali ľud, Jehova zoslal oheň, ktorý spálil obeť na oltári. (3. Mojž. 9:23, 24) Prečo to urobil?

Dal tým najavo, že plne podporuje áronské kňazstvo. To pomohlo Izraelitom pochopiť, že aj oni musia toto usporiadanie podporovať. Ako sa to týka nás? Kňazstvo v Izraeli predobrazovalo niečo oveľa významnejšie – Ježiša Krista a jeho 144 000 spoluvládcov, ktorí s ním budú slúžiť v nebi. (Hebr. 4:14; 8:3–5; 10:1) S istotou môžeme povedať, že Jehova podporuje svoju organizáciu a bohato ju žehná.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Zapečatení duchovní bratia Ježiša Krista buu v nebi ako nesrmteľní králi slúžiť s ním večne! Ale dnes, zatiaľ čo žijú na Zemi, slúžia Bohu Jehovovi ako duchovní kňazi v Božom veľkom duchovnom chráme!

w19.11 23 ods. 13 – 14;24 ods. 16

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 868
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu