Pomazaní bratia Krista sú prorockým obrazom Pavla!

“Pre Krista s radosťou prijímam svoje slabosti…Lebo keď som slabý, vtedy som silný.” - 2. Korinťanom 12:10.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Nikto nemá rád, keď ho druhí urážajú. A naši nepriatelia nás často urážajú. Keby sme si ich urážky príliš brali k srdcu, mohlo by nás to obrať o silu. (Prísl. 24:10) Teda ako sa k urážkam stavať? Môžeme ich tak ako apoštol Pavol s radosťou prijímať. Prečo s radosťou? Lebo urážky a odpor, ktoré zažívame, sú dôkazom, že sme pravými Ježišovými učeníkmi. (1. Petra 4:14) Ježiš predpovedal, že jeho nasledovníkov budú prenasledovať. (Ján 15:18–20)

To sa potvrdilo hneď v prvom storočí. Tí, ktorí boli ovplyvnení gréckou kultúrou, sa na kresťanov pozerali ako na obmedzených a spoločensky neužitočných. Aj Židia považovali kresťanov za „nevzdelaných a obyčajných ľudí“, tak ako sa raz vyjadrili o apoštolovi Petrovi a Jánovi. (Sk. 4:13) V očiach sveta boli kresťania slabí a bezbranní, veď nemali žiadnu politickú ani vojenskú moc a boli odsunutí na okraj spoločnosti. Dali sa raní kresťania odradiť tým, že svet mal o nich zlú mienku? Nie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Apoštol Pavol bol Kristom špeciálne vyvolený ako apoštol "pre národy", pretože bol prorockým predobrazom pomazaných bratov Ježiša Krista a adoptovaných synov Jehovu Boha v súčasnosti!

w20.07 14 – 15 ods. 3 – 4

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu