Pomazaný ostatok ešte nebol konečne zapečatený!

Písmo: A- | A+

“Bratia, nemyslím si o sebe, že som to už získal, ale jedno je isté: zabúdam na to, čo je za mnou, a siaham po tom, čo je predo mnou, bežím k cieľu – po nebeské povolanie, ktoré dáva Boh cez Krista Ježiša.” - Filipanom 3:13, 14.

Pavol nedovolil, aby úspechy, ktoré dosiahol, alebo chyby, ktorých sa dopustil, odvádzali jeho pozornosť od služby Jehovovi. Povedal, že zabúda na to, čo je za ním, aby mohol siahať po tom, čo je pred ním, teda aby úspešne dobehol do cieľa. Čo mohlo odvádzať Pavlovu pozornosť? Mohli to byť napríklad úspechy, ktoré dosiahol v judaizme pred spoznaním pravdy. Pavol sa však na ne pozeral ako na „množstvo smetí“. (Fil. 3:3–8)


V službe mu mohli brániť aj pocity viny za to, že v minulosti prenasledoval kresťanov. No on to nedovolil. A nemyslel si ani, že v službe Jehovovi už toho urobil dosť. Stále sa v službe veľmi namáhal, a to napriek tomu, že zažil veľa ťažkostí, napríklad väzenie, bitie, kameňovanie, stroskotanie na mori a nedostatok jedla a oblečenia. (2. Kor. 11:23–27) Hoci toho už veľa dosiahol aj vytrpel, vedel, že musí v službe pokračovať. To isté by sme mali robiť aj my.


PS: Apoštol Pavol je predobrazom pomazaných bratov Ježiša Krista a duchovných synov Jehovu Boha tesne pred druhým pichodom Ježiša Krista! Osud iných oviec záleží ne tom, akú pomoc a podporu dajú Kristovým bratom vo veľkom súžení!


w19.08 3 ods. 5

Skryť Zatvoriť reklamu