Poslúchať alebo neposlúchať, to je otázka!

“Ohovárač prezrádza tajomstvá, ale dôveryhodný človek ich vie udržať.” - Príslovia 11:13.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Touto biblickou zásadou by sa mali riadiť najmä zboroví starší. Uvedomujú si, že nesmú „prezrádzať tajomstvá“ o bratoch a sestrách v zbore. Ak by to robili, stratili by ich dôveru a svoju dobrú povesť. Tí, ktorým boli zverené zodpovedné úlohy v zbore, by nemali byť „dvojtvárni“, čiže falošní. (1. Tim. 3:8; pozn. pod čiarou) To znamená, že by nemali byť nečestní ani by nemali mať sklon klebetiť.

Keď starší miluje svoju manželku, nebude ju zaťažovať informáciami, ktoré by nemala vedieť. Manželka pomáha svojmu manželovi udržať si dobrú povesť, keď sa ho nevypytuje na veci, o ktorých by nemal hovoriť. Tak svojho manžela podporuje a zároveň prejavuje úctu tým, ktorí sa mu s niečím zdôverili. A čo je najdôležitejšie, robí radosť Jehovovi, pretože prispieva k dobrým vzťahom a jednote v zbore. (Rim. 14:19)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Dôvera zborovým starším sa nedá prikázať! Musí sa získať cez dôveryhodné správanie a zaobchádzanie s Kristovými ovečkami v kresťanskom zbore hlavne dnes pred koncom systému a začiatkom dňa nášho Pána Ježiša Krista!

w20.03 22 ods. 13 – 14

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 868
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu