Postoj svedkov voči sebe v posledných dňoch!

“Šťastní ste, keď vás ľudia nenávidia a keď vás vylúčia ... a keď pošpinia vaše meno pre Syna človeka.” - Lukáš 6:22.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Netúžime po tom, aby nás ľudia nenávideli. Nechceme byť mučeníkmi. Tak prečo môžeme byť šťastní, keď nás druhí nenávidia? Uveďme si tri dôvody. Po prvé, keď znášame nenávisť, získavame Božiu priazeň. (1. Petra 4:13, 14) Po druhé, naša viera je preskúšaná a stáva sa silnejšou. (1. Petra 1:7) A po tretie, získame úžasnú odmenu – večný život. (Rim. 2:6, 7) Krátko po Ježišovom vzkriesení apoštoli pocítili šťastie, o ktorom Ježiš hovoril.

Keď ich zbičovali a prikázali im, aby prestali zvestovať, radovali sa. Prečo? Preto, lebo „mali tú česť znášať potupu pre Ježišovo meno“. (Sk. 5:40–42) Ich láska k ich Pánovi bola silnejšia než strach z nenávisti ich nepriateľov. Svoju lásku dokazovali tak, že „neprestávali... zvestovať dobrú správu“. Aj dnes mnohí naši bratia verne slúžia Jehovovi napriek ťažkostiam. Vedia, že Jehova nezabudne na ich prácu a na lásku, ktorú prejavujú jeho menu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Je veľmi kruté, priam diabolské, meniť význam inšpirovaných slov Biblie a tak zavádzať tých, ktorí majú právo spoznať pravdu! Lenže ako sa stávalo v histórii ľudstva, tie isté chyby a hriechy sa neustále opakujú až do samého konca tohoto krutého sveta, nad ktorým vládne Satan Diabol!

w21.03 25 ods. 18 – 19

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu