Považujme skúšky života za naše kresťanské vzdelávanie!

“Priblížte sa k Bohu a on sa priblíži k vám.” - Jakub 4:8.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Apoštol Pavol nám dal vynikajúci príklad v prejavovaní odvahy a vytrvalosti. Niekedy sa cítil slabý. Ale dokázal vytrvať, lebo sa spoliehal na Jehovu, že mu dá potrebnú silu. (2. Kor. 12:8–10; Fil. 4:13) Aj my môžeme mať takú silu a odvahu, keď pokorne uznáme, že potrebujeme Jehovovu pomoc. (Jak. 4:10) Môžeme si byť istí, že skúšky, ktoré prežívame, nie sú trestom od Jehovu. Učeník Jakub nás uisťuje: „Keď je niekto v skúške, nech nehovorí:

‚Boh ma skúša.‘ Veď Boha nikto nemôže skúšať zlými vecami ani on sám nikoho neskúša zlými vecami.“ (Jak. 1:13) Keď sme o tom pevne presvedčení, približuje nás to k nášmu milujúcemu nebeskému Otcovi. Jehova „sa nemení“. (Jak. 1:17) Tak ako pomáhal v skúškach kresťanom v prvom storočí, pomôže aj každému z nás. Preto vrúcne pros Jehovu o múdrosť, vieru a odvahu. Odpovie na tvoje modlitby.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Jedna z najväčších skúšok veriacich v krátkej budúcnosti bude, keď ich vedenie odpadne od pravého uctievania nášho nebeského Otca, Jehovu Boha, cez jeho syna, Ježiša Krista a prejavia sa ako Muž Bezzákonosti!

w21.02 31 ods. 19 – 21

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu