Poznanie Všemohúceho prevyšuje všetko!

“A keď nás naše srdce z niečoho odsudzuje, pamätajme, že Boh je väčší ako naše srdce a vie všetko.” - 1. Jána 3:20.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Všetci vieme, aké to je mať výčitky svedomia. Niektorí si možno vyčítajú veci, ktoré robili predtým, ako spoznali pravdu. Iných trápi svedomie, lebo urobili niečo nesprávne po krste. (Rim. 3:23) Chceme robiť to, čo je správne, ale „často robíme chyby“. (Jak. 3:2; Rim. 7:21–23) Hoci výčitky svedomia nie sú vôbec príjemné, môžu byť užitočné. Môžu nás motivovať, aby sme urobili potrebné zmeny a rozhodli sa svoje chyby už neopakovať. (Hebr. 12:12, 13)

Niekedy sa však stáva, že človek cíti prehnané výčitky svedomia – cíti sa vinný, aj keď robil pokánie a Jehova mu dal najavo, že mu odpustil. Také výčitky nie sú užitočné. Naopak, sú škodlivé. (Žalm 31:10; 38:3, 4) Musíme si dávať veľký pozor, aby nás prehnané výčitky svedomia nepohltili. Predstav si, ako by sa Satan tešil, keby sme nad sebou zlomili palicu, hoci Jehova nám odpustil. (Porovnaj 2. Korinťanom 2:5–7, 11.)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Vina je jedným z hlavných nástrojov v súprave SV! SJ sú nútení cítiť sa vinní za celý rad vecí! Obyčajne sú obviňovaní za to, že nerobia dosť. Najnovší prípad sa týka otázky očkovania. Až do minulého leta VZ zastával názor, že očkovanie je osobnou voľbou. Ale zdá sa, že už to tak nie je!

w20.11 27 ods. 12 – 13

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 951
  •  | 
  • Páči sa:  227x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

710 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu