Praktický prístup vo zvestovaní Božieho Kráľovstva!

Písmo: A- | A+

“Múdrosť chráni, tak ako chránia peniaze, ale výhoda poznania a múdrosti je v tom, že múdrosť zachráni život tým, ktorí ju majú.” - Kazateľ 7:12.

Na mnohých ľudí zapôsobia najmä praktické rady, ktoré nachádzame v Biblii. Istá sestra, ktorá v New Yorku navštevuje ľudí hovoriacich mandarínskou čínštinou, hovorí: „Snažím sa o ľudí prejavovať záujem a vypočuť si ich. Keď zistím, že sa sem prisťahovali len nedávno, pýtam sa ich: ‚Ako ste si tu zvykli? Našli ste si už prácu? Ako vás tu ľudia prijali?‘“ 

Niekedy má príležitosť porozprávať im o Biblii. Keď je to vhodné, dodá: „Čo je podľa vás kľúčom k tomu, aby ľudia spolu dobre vychádzali? Môžem vám ukázať jedno biblické príslovie? Píše sa tam: ‚Začiatok sporu je ako vypúšťanie vôd; preto sa vzdiaľ skôr, ako vypukne hádka.‘ Myslíte si, že je to dobrá rada?“ (Prísl. 17:14) Keď vedieme s ľuďmi takéto rozhovory, zistíme, či by sa o Biblii chceli dozvedieť viac.

PS: Najlepší spôsob priblížiť sa k ľuďom je preukázať záujem o ich osobu! Väčšina ľudí dnes si praje, aby sa mohla s niekým podeliť so svojimi osobnými názormi, starosťami a obavami v ich osobnom živote!

w19.07 23 ods. 13

Skryť Zatvoriť reklamu