Pravda sa pozná podľa skutkov aj presného poznania!

Písmo: A- | A+

“Tak nech svieti vaše svetlo, aby ľudia videli vaše dobré skutky a oslavovali vášho Otca, ktorý je v nebesiach.” - Matúš 5:16.

Jehova priťahuje k sebe ľudí prostredníctvom dobrých skutkov, ktoré robia jeho služobníci. (Mat. 5:14, 15;1. Petra 2:12) Pozná sa tvoj manželský partner, ktorý nie je Jehovovým svedkom, s bratmi a sestrami zo zboru? Pozvi ho na zhromaždenie. (1. Kor. 14:24, 25) Veľmi si prajeme, aby naši príbuzní slúžili Jehovovi spolu s nami. No môže sa stať, že napriek našej snahe nikdy neprijmú pravdu. 

Ak sa tak rozhodnú, nemali by sme sa za to obviňovať. Musíme pamätať na to, že nikoho nemôžeme prinútiť, aby sa stal Jehovovým svedkom. Na druhej strane, keď naši príbuzní vidia, akí sme šťastní v službe Jehovovi, môže to mať na nich dobrý vplyv. Modli sa za nich, buď k nim taktný a nevzdávaj sa. (Sk. 20:20) Dôveruj Jehovovi, že požehná tvoje úsilie. A keď ťa tvoji príbuzní budú počúvať, budú zachránení!

PS: Môžeme ukázať záujemcom pravdu z Biblie pomocou vysvetlenia jej presných myšlienok nielen z vedeckého hľadiska, ale aj ako ovplyvňuje zmeny v osobnostiach študentov k lepšiemu!

w19.08 18 – 19 ods. 15 – 17

Skryť Zatvoriť reklamu