Pravé náboženstvo používa meno pravého Boha!

“Vy sa modlite takto: ‘Náš Otče v nebesiach, nech sa posvätí tvoje meno’.” - Matúš 6:9.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Nedokážeš si predstaviť, že by si mohol nazývať Boha svojím Otcom? Pre niektorých je to ťažké, lebo sa v porovnaní s ním cítia malí a bezvýznamní. Pochybujú, že by sa Všemohúci Boh mohol o nich zaujímať. No náš milujúci Otec nechce, aby sme sa na to tak pozerali. Dal nám život a praje si, aby sme si k nemu vytvorili blízky vzťah. Keď apoštol Pavol hovoril o týchto myšlienkach svojim poslucháčom v Aténach, povedal, že Jehova „nie je ďaleko od nikoho z nás“. (Sk. 17:24–29)

Boh si praje, aby sme za ním prichádzali bez zábran, rovnako ako prichádza dieťa za svojím milujúcim a starostlivým rodičom. Pre iných je ťažké považovať Jehovu za svojho Otca preto, lebo vlastný otec im prejavoval málo lásky. Zažila to aj jedna sestra. Hovorí: „Otec bol veľmi drsný človek. Keď som začala študovať Bibliu, bolo pre mňa ťažké vytvoriť si vzťah k nejakému Otcovi v nebi.“ Bojuješ s podobnými pocitmi? Ak áno, nevzdávaj sa. Aj pre teba sa môže Jehova stať tým najlepším Otcom.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Každý žijúci zdravý človek má možnosť a schopnosť komunikovať so svojim nebeským Otcom, Bohom Jehovom! Ako je to možbé? No preto, že nás vytvoril so zázračným “čipom”, ktorý sa volá “Boží obraz” alebo aj “iskra života” a pomocou ktorej môžeme s nim komunikovať kedykoľvek!

w20.02 3 ods. 4 – 5

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 864
  •  | 
  • Páči sa:  140x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu