Pravé priateľstvo sa volá božské priateľstvo!

Písmo: A- | A+

Pravý priateľ miluje stále a je bratom, ktorý sa narodil pre čas trápenia.” - Príslovia 17:17. 144 000 pomazaných budú večnými bratmi Krista!

Keď robíme hoci len malé láskavé skutky pre niekoho, kto stratil manželského partnera, uisťujeme ho, že ho máme radi. Teraz obzvlášť potrebujú dobrých priateľov. Ako môžeš byť takým priateľom? Môžeš ich pozvať na jednoduché jedlo. Môžeš im ponúknuť, že spolu strávite voľný čas alebo že pôjdete do služby. Ďalšou možnosťou je pozvať ich z času na čas na rodinné uctievanie. Ak to budeš robiť, Jehova bude mať radosť!

Pretože „je blízko tých, ktorí majú zlomené srdcia“, a je ochrancom vdov. (Žalm 34:18; 68:5) Zanedlho, keď Božie Kráľovstvo zavládne nad zemou, „budú predchádzajúce tiesne úplne zabudnuté“. Veľmi sa tešíme na to, keď „sa skoršie veci nebudú pripomínať, ani nevstúpia do srdca“. (Iz. 65:16, 17) Dovtedy sa navzájom utešujme a slovami i skutkami dávajme najavo, že milujeme každého, kto patrí do našej duchovnej rodiny. (1. Petra 3:8

PS: Pravé božské priateľstvo ľudia nezdedia! Pravé priateľstvo sa musí pestovať a byť preukázané zo srdca z nezištnosti a skotočným láskavým ocenením osoby, voči ktorej chceme také priateľstvo preukázať! Ježiš bude večným priateľom svojich pomazaných bratov!

w19.06 25 ods. 18 – 19

Skryť Zatvoriť reklamu