Praví kresťania sa musia vyhýbať modlárstvu!

Písmo: A- | A+

Dávajte si pozor, aby sa vaše srdce nedalo zviesť, aby ste neodbočili a neuctievali iných bohov a neklaňali sa im.” - 5. Mojžišova 11:16.

Satan rafinovane zvádzal Izraelitov k modlárstvu. Využil fakt, že si potrebovali zabezpečiť jedlo. Keď vstúpili do Zasľúbenej krajiny, museli zmeniť spôsob pestovania plodín. V Egypte zavlažovali polia vodou z Nílu. V Zasľúbenej krajine nezískavali vodu z nejakého veľkého riečneho systému, ale rastliny zavlažoval sezónny dážď a rosa. (5. Mojž. 11:10–15;Iz. 18:4, 5) Preto sa Izraeliti museli naučiť nové poľnohospodárske metódy. 

Ale prečo Jehova varoval Izraelitov pred uctievaním falošných bohov, keď im hovoril o nových metódach obrábania pôdy? Vedel, že Izraeliti budú v pokušení kontaktovať sa s okolitými pohanskými národmi a naučiť sa od nich niektoré miestne poľnohospodárske postupy. Ale uvažovanie kanaánskych roľníkov bolo ovplyvnené ich vierou v Baala. (4. Mojž. 25:3, 5; Sud. 2:13; 1. Kráľ. 18:18)

PS: Modlárstvo dnes môže mať nespočetné formy! Jedna z najnebezpečnejších je pozerať sa na Božiu organizáciu ako na MODLU! Aj keď organizácia ponúka mnohé formy pomoci jej členom, nebezpečenstvo existuje pre nedokonalých ľudí a ich vodcov!

w19.06 3 ods. 4 – 6

Skryť Zatvoriť reklamu