Praví kresťania sú ako mierumilovní bojovníci v pekle tohoto sveta!

“Posielam vás ako ovce medzi vlkov. Preto buďte opatrní ako hady a nevinní ako holubice.” - Matúš 10:16.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Keď začneme vydávať svedectvo a povieme, že sme Jehovovi svedkovia, môžeme sa stretnúť s odporom v rodine, s výsmechom našich známych a s odmietaním biblického posolstva. Ako si môžeš posilňovať odvahu? V prvom rade musíš veriť, že Ježiš stále riadi toto dielo. (Ján 16:33; Zjav. 14:14–16) Musíš tiež veriť, že Jehova sa o teba postará, tak ako sľúbil. (Mat. 6:32–34) Čím silnejšia bude tvoja viera, tým budeš odvážnejší.

Prejavil si veľkú vieru, keď si povedal členom svojej rodiny a známym, že si začal študovať Bibliu s Jehovovými svedkami a chodíš na ich zhromaždenia. Určite si urobil v živote veľké zmeny, aby si sa prispôsobil Jehovovým normám. Aj na to bola potrebná viera a odvaha. Keď si budeš posilňovať odvahu, môžeš si byť istý, že „Jehova, tvoj Boh, [bude] s tebou, kamkoľvek pôjdeš“. (Joz. 1:7–9)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Zo súčasnej celosvetovej situácie jasne vyplýva, že dnešné zvestoveteľské dielo už viac nie je riadené Ježišom Kristom! Riadi ho takzvaný “muž bezprávia”, o ktorom varoval apoštol Pavol v 2 Tesaloničanom 2:1-4!

w20.09 5 ods. 11 – 12

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu