Pravý zdroj informácie na večný život!

“Had povedal žene: „Určite nezomriete.” - 1. Mojžišova 3:4.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Boh nemal v úmysle, aby ľudia zomierali. Adam a Eva mohli žiť večne, ale museli poslúchať Jehovu. Dal im tento jednoduchý príkaz: „Zo stromu poznania dobrého a zlého, z toho nebudeš jesť, lebo v deň, keď z neho zješ, určite zomrieš.“ (1. Mojž. 2:16, 17) Potom sa na scéne objavil Satan. Prostredníctvom hada povedal Eve to, čo čítame v texte na dnešný deň. Je smutné, že Eva uverila tejto lži a jedla zo zakázaného ovocia.

Neskôr sa k nej pripojil aj jej manžel. (1. Mojž. 3:6) Následkom toho sa ľudia stali hriešnymi a začali zomierať. (Rim. 5:12) Adam a Eva zomreli, presne tak ako im to povedal Boh. Ale Satan neprestal šíriť klamstvá o smrti a časom vymyslel ďalšie. Jedným z nich je, že telo síce zomiera, ale nejaká časť človeka žije ďalej, možno v duchovnej ríši. Tomuto klamstvu v jeho rôznych podobách verí až dodnes nespočetné množstvo ľudí. (1. Tim. 4:1)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Čo viedlo nebeského anjela, vysoko postaveného cherubína, ktorého úlohou bolo dohliadať na prvú pozemskú rodinu a náslene na celú ľudskú spoločnosť na rajskej Zemi? Pýcha, ambícia a bezmedzná ctižiadosť!

w19.04 14 ods. 3 – 4

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 867
  •  | 
  • Páči sa:  143x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu