Pre množenie nezákonnosti chladne láska mnohých ľudí!

Písmo: A- | A+

Pre ľudí každého druhu som sa stal všetkým a urobil som, čo sa len dalo, aby som zachránil aspoň niektorých.” - 1. Korinťanom 9:22.

Celé tisícročia sa väčšina ľudí hlásila k nejakému náboženstvu. Ale v posledných desaťročiach sa to veľmi zmenilo. Čím ďalej, tým viac ľudí o sebe tvrdí, že nepatria k žiadnemu náboženstvu. A v niektorých krajinách to o sebe hovorí väčšina ľudí. (Mat. 24:12

) Prečo? Niektorí sa možno zameriavajú na pôžitky alebo na svoje problémy. (Luk. 8:14

) Iní sa stali ateistami. 

 

Ďalší síce veria v Boha, ale považujú náboženstvo za staromódne, nepraktické a nezlučiteľné s vedou a logickým myslením. Možno je to preto, že od priateľov, učiteľov alebo z médií počúvajú, že evolučná teória je fakt, a málokedy počujú logické dôvody pre vieru v Boha. Ešte ďalších znechucuje správanie duchovných, ktorí túžia po peniazoch a po moci. A na niektorých miestach zase náboženskú činnosť obmedzujú vlády.

 PS: Nezákonnosť alebo duchovné pokrytectvo znechucuje čoraz viac a viac veriacich a ich láska sa ochladzuje! Aj keď to bolo prorocky pod inšpiráciou predpovedané Ježišom Kristom, musíme sa neustále skúšať, či my nepatríme do skupiny takých náboženských pokrytcov!

 w19.07 20 ods. 1 – 2

Skryť Zatvoriť reklamu