Pre veriacich rodičov ich deti sú dedičstvom a požehnaním od Jehovu!

Písmo: A- | A+

“Deti sú dedičstvom od Jehovu, plod lona je odmenou. Ako šípy v ruke mocného, takí sú synovia mladého muža.” - Žalm 127:3, 4.

Každé dieťa si vyžaduje a zároveň zaslúži, aby mu určité množstvo času a energie venovali obaja rodičia. Preto ak majú rodičia niekoľko detí krátko po sebe, môže byť pre nich ťažké venovať všetkým deťom potrebnú pozornosť. Niektorí rodičia, ktorí mali viac malých detí, sa vyjadrili, že sa cítili preťažení. Matku to môže fyzicky aj emocionálne vyčerpávať. Mohla by byť taká unavená, že by už nemala dosť síl na štúdium, modlitbu a zvestovateľskú službu. 

Okrem toho by pre ňu mohlo byť ťažké sústrediť sa na zhromaždeniach a mať z nich úžitok. Milujúci manžel sa, samozrejme, snaží urobiť maximum, aby manželke s deťmi pomohol, či už na zhromaždeniach, alebo doma. Napríklad jej môže pomôcť pri domácich prácach. Snaží sa, aby jeho rodina mala úžitok z pravidelného rodinného uctievania. A pravidelne chodí s manželkou a deťmi do služby. 

PS: Pravdivý spôsob života a jeho cena sa po 6, 000 rokoch skoro celkom stratili! Venovať sa deťom a ukázať im správnu cestu života je cieľom bohabojných rodičov ako ocenenie za dedičstvo a požehnanie od Jehovu Boha!

w19.12 24 ods. 8

Skryť Zatvoriť reklamu