Prenasledovanie pomazaných synov Jehovu Boha má mnoho foriem!

Písmo: A- | A+

Všetci, čo chcú žiť v oddanosti Bohu ako učeníci Krista Ježiša, budú prenasledovaní.” - 2. Timotejovi 3:12.

V noci pred svojou smrťou náš Pán, Ježiš Kristus, povedal, že všetci, ktorí sa rozhodnú stať jeho učeníkmi, budú nenávidení. (Ján 17:14) A to platí stále. Ľudia, ktorí odporujú pravému uctievaniu, prenasledujú Jehovových svedkov. Očakávame, že s blížiacim sa koncom tohto sveta sa bude toto prenasledovanie ešte zintenzívňovať. (Mat. 24:9) Ako sa môžeme už teraz pripravovať na prenasledovanie? 

Určite nie tak, že by sme si predstavovali, čo všetko by sa mohlo stať. Keby sme to robili, mohol by nás premôcť strach a úzkosť. Vlastné predstavy by nás mohli tak vystrašiť, že by sme prestali slúžiť Jehovovi ešte skôr, než vôbec zažijeme nejaké skúšky. (Prísl. 12:25; 17:22) Strach je silná zbraň, ktorú proti nám používa náš „protivník, Diabol“. (1. Petra 5:8, 9) Preto je veľmi dôležité posilňovať si vzťah k Jehovovi už teraz.

PS: Porozumieť dchovným výrazom Ježiša Krista je možné len vtedy, ak ich budeme chápať v súvislosti s inšpirovaným slovom Jehovu Boha v kontexte, v ktorom boli napísané jeho oddanými prorokmi!

w19.07 2 ods. 1 – 3

Skryť Zatvoriť reklamu