Prorocká biblická dráma porovnávajúca SZ a NZ!

Písmo: A- | A+

A pretože ju Jehova nepožehnal deťmi, Peninna sa jej vysmievala a ponižovala ju.” - 1. Samuelova 1:6:

Anna, matka proroka Samuela, zažívala viacero vážnych ťažkostí. Trápilo ju, že nemôže mať deti. (1. Sam. 1:2) Mnohí Izraeliti považovali neplodnosť za prekliatie. Preto sa cítila pokorená. (1. Mojž. 30:1, 2) Život jej strpčovalo aj to, že jej manžel mal ešte druhú ženu, Peninnu, s ktorou mal deti a ktorá sa jej za to vysmievala. Spočiatku Anna túto náročnú situáciu nezvládala. Bola taká skľúčená, že „plakala a nejedla“. 

V Biblii čítame, že „bola zúfalá“. (1. Sam. 1:7, 10) Kde našla útechu? Anna sa zverila so svojimi pocitmi Jehovovi. Po modlitbe vysvetlila svoju situáciu veľkňazovi Élimu. Ten jej potom povedal: „Choď v pokoji... a nech Boh Izraela splní tvoju prosbu.“ K čomu to viedlo? Anna „odišla, najedla sa a smútok z jej tváre sa vytratil“. (1. Sam. 1:17, 18) Vďaka modlitbe znovu získala vnútorný pokoj.

PS: Biblia je plná nespočetných predobrazov a obrazov, ktoré dnes vysvetľujú pomazaným bratom Krista význam hlbokých biblických náuk na pochopenie dôležitých udalostí a biblických splnení v súčasnosti!

w20.02 21 ods. 4 – 5

Skryť Zatvoriť reklamu