Prorocká dráma z čias Eliáša sa zakrátko splní!

Písmo: A- | A+

“A sám šiel do pustatiny a kráčal ňou celý deň. Nakoniec si sadol pod nejaký ker a túžil zomrieť. „Už dosť!“ hovoril. ‘Jehova, vezmi si môj život, veď nie som o nič lepší ako moji predkovia’.“ - 1. Kráľov 19:4.

Keď sa Eliáš dopočul, že kráľovná Jezábel ho chce dať zabiť, dostal strach. Preto utiekol do oblasti neďaleko Beer-Šeby. Bol taký zúfalý, že chcel zomrieť. Prečo sa tak cítil? Bol to nedokonalý muž, „človek s pocitmi, ako sú naše“. (Jak. 5:17) Pravdepodobne bol v obrovskom strese a bol telesne vyčerpaný. Možno si myslel, že jeho úsilie presadiť uctievanie Jehovu bolo zbytočné, že sa v Izraeli nič nezlepšilo a že on je jediný!

Jediný, kto ešte slúži Jehovovi. (1. Kráľ. 18:3, 4, 13; 19:10, 14) Jehova jeho pocity chápal a nepokarhal ho za to, že ich vyjadril. Naopak, pomohol mu znovu získať silu. (1. Kráľ. 19:5–7) Neskôr mu ukázal svoju nesmiernu moc a tak mu láskavo pomohol napraviť spôsob uvažovania. Potom mu povedal, že v izraelskom národe je okrem neho ešte 7 000 ľudí, ktorí odmietajú uctievať Baala. (1. Kráľ. 19:11–18) Týmto konkrétnym spôsobom mu dal najavo, že ho miluje.

PS: Prorok Eliáš zobrazuje pomazaný ostatok, ktorý žije pred koncom systému vecí alebo v súdnom dni Jehovu Boha, ale od prvého storočia sa ten deň stáva “dňom nášho Pána, Ježiša Krista”! Okrem verných pomazaných bratov vo vedení spoločnosti SV je po celom svete 7 000 pokorných a verných pomazaných bratov Krista a duchovných synov Jehovu Boha tak, ako v čase proroka Eliáša!

w19.06 15 – 16 ods. 5 – 6

Skryť Zatvoriť reklamu