Prorocké predobrazy pre dnešných veriacich svedkov Jehovu Boha!

Písmo: A- | A+

Neustále sa modlite.Za všetko ďakujte. Veď Boh si praje, aby ste to robili, lebo ste nasledovníci Krista Ježiša.Neuhášajte oheň ducha. Nepohŕdajte prorokovaním!” - Tesaloničanom 5:17-20.

Ježiš sa počas svojho posledného dňa na zemi často modlil. Po zavedení Slávnosti na pripomienku svojej smrti poďakoval v modlitbe za chlieb a víno. (1. Kor. 11:23–25) Pred odchodom z miesta, kde slávili Pesach, sa modlil so svojimi učeníkmi. (Ján 17:1–26) Keď v ten večer prišli na Olivový vrch, znovu sa niekoľkokrát modlil. (Mat. 26:36–39, 42, 44) A aj jeho poslednými slovami!

Aj tie tesne pred smrťou boli modlitbou. (Luk. 23:46) Pri každej dôležitej udalosti v ten významný deň sa obracal na Jehovu. Obstál v skúškach okrem iného aj preto, lebo sa často modlil. Naproti tomu apoštoli v tú noc nevytrvávali v modlitbe. Následkom toho stratili v skúškach odvahu. (Mat. 26:40, 41, 43, 45, 56) Ak chceme zostať v skúškach verní Jehovovi, musíme sa tak ako Ježiš „neustále modliť“.

PS: Veľmi mocné povzbudenie pre dnešných svedkov Jehovu Boha okrem modlitby je nepohrdať bratmi alebo sestrami, ktoré majú dar prorokovania tak, ako to bolo v prvom storočí!

w19.04 9 ods. 4 – 5

Skryť Zatvoriť reklamu