Proroctvá na splnenie majú svoje definitívne detaily!

“Desať mužov zo všetkých jazykov národov sa pevne chytí odevu Žida a povedia: ‘Chceme ísť s vami, lebo sme počuli, že je s vami Boh’.“ -Zachariáš 8:23.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

„Desať mužov“, o ktorých sa tu píše, symbolizuje ľudí, ktorí majú nádej na večný život na zemi. Vedia, že Jehova žehná pomazaných, ktorí predstavujú skupinu „Žida“, a považujú za česť, že môžu spolu s nimi slúžiť Jehovovi. Aj keď nie je možné poznať mená všetkých pomazaných, tí, ktorí majú nádej na život na zemi, môžu „ísť s nimi“. V akom zmysle?


Na to dáva odpoveď text na dnešný deň. Hoci sa tu hovorí len o jednom Židovi, z vyjadrenia „s vami“ vyplýva, že nejde len o jednu osobu. To znamená, že tento Žid nie je len jeden človek, ale predstavuje celú skupinu pomazaných. Tí, ktorí nie sú pomazaní, slúžia Jehovovi spolu s nimi. No nepozerajú sa na pomazaných ako na svojich vodcov, lebo vedia, že ich Vodcom je Kristus. (Mat. 23:10)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


PS: Jeden detail, ktorý sa ešte nesplninl, je počet “desať mužov” alebo plný počet verných pomazaných bratov Krista po tom, ako skupina neverných pomazaných alebo "zlý sluha" bude vyhodený z Kristovho kráľovstva-kresťanského zboru!


w20.01 26 ods. 1 – 2

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 821
  •  | 
  • Páči sa:  97x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu