Proroctvá splňujúce sa zakrátko obsahujú mnohé detaily!

Písmo: A- | A+

“Keď budú ľudia hovoriť: „Je mier a bezpečie!“, vtedy na nich zrazu príde zničenie ako pôrodné bolesti na tehotnú ženu a určite neuniknú.” - 1. Tesaloničanom 5:3.

„Jehovovmu dňu“ bude predchádzať vyhlásenie „mieru a bezpečia“. (1. Tes. 5:1–6) V 1. Tesaloničanom 5:2 sa píše o „Jehovovom dni“, ktorý sa vzťahuje na „veľké súženie“. (Zjav. 7:14) Ako zistíme, že sa veľké súženie začalo? Z Biblie sa dozvedáme, že mu bude predchádzať prekvapujúce vyhlásenie, ktoré bude označovať začiatok veľkého súženia. Toto vyhlásenie bolo predpovedané v Biblii a bude znieť: „Mier a bezpečie!“ Zapoja sa doň náboženskí vodcovia? 

Je to možné. V každom prípade to bude ďalšia démonská lož. Táto lož bude zvlášť nebezpečná, pretože dá ľuďom falošný pocit bezpečia, no pritom sa začne najväčšie súženie, aké kedy ľudstvo zažilo. V Biblii sa píše, že „vtedy na nich zrazu príde zničenie ako pôrodné bolesti na tehotnú ženu“. A čo bude v tom čase s Jehovovými vernými služobníkmi? Možno budú prekvapení, ako náhle prišiel „Jehovov deň“, no nenájde ich nepripravených.

PS: Aby sme pochopili detaily, ktoré sa zakrátko budú spĺňať, musíme pochopiť detaily z minulosti ohľadne tej istej veci, ktorá bola prorocky predpovedaná apoštolom Pavlom a inými prorokmi zo staroveku, ale aj z prvého storočia!

w19.09 9 ods. 7 – 8

Skryť Zatvoriť reklamu