Protichodné učenia vyplývajú z opozície k Ježišovi Kristovi!

“Nič nás nemôže oddeliť od Božej lásky, ktorá sa prejavuje prostredníctvom Krista Ježiša, nášho Pána.” - Rimanom 8:39.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Všetko, čo Jehova robí, robí z lásky. S láskou sa stará o všetky naše potreby. Z lásky k nám zaobstaral výkupné. Aj Ježiš nás veľmi miluje, lebo dal za nás svoj život. (Ján 3:16; 15:13) Nič nemôže pretrhnúť puto lásky, ktoré spája Jehovu a Ježiša s tými, čo sú im verní. (Ján 13:1; Rim. 8:35) Podobne všetko, čo robí hlava rodiny, by malo byť motivované láskou. Prečo je to dôležité? Apoštol Ján odpovedá:

“Kto nemiluje svojho brata, ktorého vidí [alebo svoju rodinu, ktorú vidí], nemôže milovať Boha, ktorého nevidí.“ (1. Jána 4:11, 20) Muž, ktorý miluje svoju rodinu a chce napodobňovať Jehovu a Ježiša, sa bude starať o duchovné, citové a hmotné potreby svojej rodiny. (1. Tim. 5:8) Bude učiť a usmerňovať svoje deti. Bude sa tiež učiť robiť také rozhodnutia, ktoré budú prinášať česť Jehovovi a budú dobré pre jeho rodinu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Tento biblický princíp aplikuje rovnako na všetkých v kresťanskom zbore uctievareľov Jehovu Boha a následovníkov jeho syna, Ježiša Krista! Ináč by to bolo len predstieranie a pokrytectvo najhrubšieho zrna!

w21.02 5 ods. 12 – 13

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu