Rešpektujme hranice ľudskej schopnosti a Božích zákonov!

Písmo: A- | A+

“On im povedal: ‘Poďte so mnou na opustené miesto a trochu si oddýchnite’. Lebo mnohí prichádzali a odchádzali a oni sa nemali ani kedy najesť.” - Marek 6:31.

Ježiš si uvedomoval, že je potrebné, aby si on aj apoštoli niekedy trochu oddýchli. Ale tak ako vtedy, aj dnes majú mnohí ľudia podobný postoj ako bohatý muž z Ježišovho podobenstva. Tento muž si hovoril: „Urob si pohodu, jedz, pi a teš sa.“ (Luk. 12:19; 2. Tim. 3:4) Za najdôležitejšie veci v živote považoval odpočinok a pohodlie. Na rozdiel od neho sa Ježiš a apoštoli nezameriavali na vlastné potešenie. Ako sa môžeme riadiť Ježišovým príkladom? Tak, že využívame čas po práci!

Nielen na odpočinok, ale aj na konanie dobrých skutkov. Patrí k nim napríklad zvestovateľská služba a návšteva zhromaždení. Tieto duchovné činnosti považujeme za také dôležité, že robíme všetko pre to, aby sme sa na nich podieľali pravidelne. (Hebr. 10:24, 25) Dokonca aj keď sme na dovolenke, vyhradzujeme si čas na duchovné veci. Ak je to možné, chodíme na zhromaždenia miestneho zboru a využívame príležitosti, aby sme sa s ľuďmi porozprávali o Biblii. (2. Tim. 4:2)

PS: Zároveň je potrebné rešpektovať zmenu nastávajúcu v uskutočňovaní Božieho večného predsavzatia! Je životu nebezpečné ignorovať Kristové zákony ohľadne zvestovania a zhromažďovania sa až kým ON nepovie, že nastal Koniec!

w19.12 7 ods. 16 – 17

Skryť Zatvoriť reklamu