Rodičovstvo je požehnanie a zároveň aj zodpovednosť!

“Budeš ich vštepovať svojim deťom.” - 5. Mojžišova 6:7.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Jozef a Mária sa pri výchove Ježiša riadili Jehovovými radami a tak mu pomohli, aby z neho vyrástol človek, ktorý mal Božiu priazeň. (5. Mojž. 6:6, 7) Obaja veľmi milovali Jehovu a v prvom rade im záležalo na tom, aby si taký vzťah k Bohu vytvorili aj ich deti. Jozef a Mária boli rozhodnutí, že sa budú ako rodina venovať duchovným činnostiam. Každý týždeň chodievali na zhromaždenia do synagógy v Nazarete a každý rok na slávnosť Pesach do Jeruzalema. (Luk. 2:41; 4:16)

Je možné, že na týchto každoročných cestách do Jeruzalema učili Ježiša a jeho súrodencov o histórii Jehovovho ľudu a možno pritom navštívili miesta, ktoré sa spomínajú v Písme. Ako sa rodina rozrastala, pre Jozefa a Máriu bolo určite čoraz náročnejšie pravidelne sa venovať duchovným činnostiam. Ale ich úsilie stálo za to. Keďže uctievanie Jehovu dávali na prvé miesto, ich deti si vytvorili k Jehovovi blízky vzťah.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Všetci uctievatelia pravého Boha Jehovu v tomto zlom systéme vecí sa neustále stretávajú s ťažkostiami a prekážkami aj od mnohých svojich spoluveriacich bratov a sestier s to všetko ako následok chybnej výchove celej spoločnosti!

w20.10 28 ods. 8 – 9

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu