Rozlišovacia schopnosť je znakom kresťanskej zrelosti!

“Aby ste boli schopní rozlišovať, čo je dôležité. Potom budete až do Kristovho dňa bez chyby! - Filipanom 1:10.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V dnešnej dobe je veľmi ťažké uživiť sa. Veľa našich bratov musí dlhé hodiny pracovať, aby svojej rodine zabezpečili aspoň základné veci na živobytie. Mnohí dochádzajú za prácou, a tak denne trávia niekoľko hodín cestovaním. A ďalší sa živia fyzicky náročnou prácou. Na konci dňa sú títo ťažko pracujúci bratia a sestry už vyčerpaní. To posledné, na čo majú po práci chuť, je niečo si preštudovať.

Všetci si uvedomujeme, že si musíme nájsť čas na štúdium – hlboké štúdium Božieho Slova a biblických publikácií. Závisí od toho náš vzťah k Jehovovi a náš večný život. (1. Tim. 4:15, 16) Niektorí vstávajú skoro ráno, aby si niečo preštudovali, kým je v dome ešte ticho a majú čerstvú myseľ. Iní si zas nachádzajú niekoľko minút na konci dňa, aby si niečo v pokoji preštudovali a rozjímali o tom.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: “Uvažuj o týchto veciach, zahĺb sa do nich, aby každý videl, že robíš pokrok. Dávaj pozor na seba a na svoje vyučovanie. Vytrvávaj v tom, lebo ak to budeš robiť, zachrániš seba aj tých, čo ťa počúvajú.” - 1. Timotejovi 4:15, 16. Tieto inšpirované slová aplikujú zvlášť na kresťanských pastierov v zbore!

w19.05 26 ods. 1 – 2

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 863
  •  | 
  • Páči sa:  139x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu