Rozlišovacia schopnosť pomáha robiť správne rozhodnutia!

Písmo: A- | A+

“Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, pretože som mierny a pokorný, a opäť nadobudnete silu. Lebo moje jarmo je príjemné a môj náklad je ľahký.” - Matúš 11:29, 30.

Satanove lži zaťažujú ľudí ako bremeno. Napríklad Satan chce, aby sme uverili tomu, že Jehova nás nemiluje a že nám neodpustí hriechy. Toto hrozné klamstvo pôsobí na ľudí veľmi skľučujúco. (Ján 8:44) No keď prijmeme Ježišovo pozvanie, aby sme k nemu prišli, naše hriechy sú nám odpustené. (Mat. 11:28) A môžeme si byť istí, že Jehova nás veľmi miluje. (Rim. 8:32, 38, 39) Náklad, ktorý nám dáva Ježiš, je úplne odlišný od nákladu, ktorý musíme niesť každý deň. 

Napríklad na konci dňa sme zo svetskej práce nielen vyčerpaní, ale chýba nám aj hlboký pocit uspokojenia. No keď strávime čas službou Jehovovi a Ježišovi, cítime hlboké uspokojenie. Alebo sme možno príliš unavení a musíme sa prinútiť, aby sme v ten večer išli na zhromaždenie. Ale často sa z neho vraciame domov občerstvení a posilnení. To isté zažijeme, keď sa namáhame v službe alebo pri osobnom štúdiu Biblie. Zistíme, že tá námaha stála za to!

PS: Ježiš Kristus prejavil pokoru keď ukázal, že vždy sa podriaďuje svojmu nebeskéu Otcovi a bol schopný poučiť sa z veľmi bolestivých osobných skúseností počas svojho pozemského života!

w19.09 20 ods. 1;23 ods. 15 – 16

Skryť Zatvoriť reklamu