S Jehovovou pomocou môžeme čeliť všetkým moderným Goliášom!

Písmo: A- | A+

“S pomocou nášho Boha sme pozbierali odvahu a oznamovali sme vám dobrú správu od Boha napriek veľkému odporu.” - 1. Tesaloničanom 2:2.

Na to, aby si dokázal znášať prenasledovanie, potrebuješ odvahu. Čo môžeš robiť, keď nie si veľmi odvážny? Mysli na to, že skutočná odvaha nezávisí od toho, aký si veľký, silný alebo schopný. Spomeň si na mladého Dávida, keď stál zoči-voči Goliášovi. V porovnaní s tým obrom bol Dávid menší, slabší a nedostatočne ozbrojený. Nemal dokonca ani meč! Bol však veľmi odvážny. Tomu arogantnému obrovi sa smelo postavil na odpor. 

Vďaka čomu bol Dávid taký odvážny? Bol presvedčený, že Jehova je s ním. (1. Sam. 17:37, 45–47) Nezameriaval sa na to, aký je Goliáš v porovnaní s ním veľký. Skôr sa zameriaval na to, aký je Goliáš maličký v porovnaní s Jehovom. Čo sa učíme z tejto správy? Odvážni budeme vtedy, keď budeme presvedčení, že Jehova je s nami a že naši nepriatelia sú v porovnaní so Všemohúcim Bohom maličkí. (2. Kron. 20:15; Žalm 16:8

PS: V krátkej budúcnosti s pomocou Jehovu Boha a jeho syna Ježiša Krista budeme môcť čelit nielen Človekovi Bazzákonosti, ale aj ostatným akoby Goliáš-veľkým nepriateľom, ktorí povstanú proti nám!

w19.07 5 ods. 11 – 13

Skryť Zatvoriť reklamu