Satan Diabol až dodnes ovplyvňuje Jehovových uctievateľov!

“Ale Pán (Ježiš Kristus) je verný, on vás posilní a ochráni pred tým zlým (Diablom).” - 2. Tesaloničanom 3:3.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ježiš v poslednú noc svojho života na zemi premýšľal o tom, čo čaká jeho učeníkov. Miloval ich, a preto prosil svojho Otca, aby ich „chránil pred tým zlým“. (Ján 17:14, 15) Ježiš vedel, že keď sa vráti do neba, Satan Diabol bude viesť vojnu proti každému, kto bude chcieť slúžiť Jehovovi. Teda Jehovov ľud bude potrebovať ochranu. Dnes potrebujeme Jehovovu ochranu ako nikdy predtým.

Satan bol zvrhnutý z neba a má veľký hnev. (Zjav. 12:12) Dokázal presvedčiť niektorých ľudí, že keď nás prenasledujú, preukazujú „Bohu svätú službu“. (Ján 16:2) Ďalší, ktorí neveria v Boha, nás prenasledujú preto, lebo nezapadáme do predstáv tohto sveta. Ale nech nás prenasledujú z akéhokoľvek dôvodu, my sa nebojíme. Prečo? Odpoveď je v texte na tento deň.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Na jednej strane VZ učí, že už žijú v duchovnom raji a Diabol na nich už nemá vplyv, na druhej strane si uvedomujú, že na toto učenie nemajú podporu v Božom inšpirovanom Slove a preto neustále varujú aby SJ boli na pozore!

w21.03 26 ods. 1,

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
SkryťZatvoriť reklamu