Sexuálne zneužívanie detí je celosvetovo kriminálny akt!

“Nech je chválený Boh a Otec nášho Pána Ježiša Krista, súcitný a milosrdný Otec a Boh všetkej útechy. On nás utešuje vo všetkých našich trápeniach!” - 2. Korinťanom 1:3, 4.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ľudia prirodzene túžia po úteche a majú jedinečnú schopnosť ju poskytovať. Napríklad keď sa malé dieťa hrá a pritom spadne a odrie si koleno, rozplače sa a uteká za mamičkou či za oteckom. Rodičia nemôžu ranu zahojiť, ale môžu dieťa utešiť. Možno sa ho opýtajú, čo sa stalo, utrú mu slzy, upokojujú ho a ranu niečím ošetria a obviažu. Dieťa zakrátko prestane plakať a znova sa začne hrať.

Časom sa rana zahojí. Niekedy však deti zažijú oveľa väčšiu bolesť. Niektoré sú sexuálne zneužívané. Môže sa to stať raz alebo sa to môže diať celé roky. Sexuálne zneužívanie zanecháva v dieťati hlboké citové rany. V niektorých prípadoch je páchateľ zadržaný a potrestaný. Inokedy sa môže zdať, že uniká spravodlivosti. Ale aj vtedy, keď je okamžite potrestaný, môže dieťa pociťovať bolestné následky zneužívania ešte aj v dospelosti.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Sexuálne zneužívania detí a maloletých v kresťanských zboroch sa majú vyšetrovať miestnou políciou a patričným nemocničným personálom, ktorý je na to kvalifikovaný! Starší v zboroch na to nemajú vôbec žiadnu kvalifikáciu!


w19.05 14 ods. 1 – 2

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 822
  •  | 
  • Páči sa:  98x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu