Situácia v kresťanskom zbore sa neustále zhoršuje!

Písmo: A- | A+

“Ale zlí ľudia a podvodníci budú postupovať od zlého k horšiemu a budú zvádzať a sami budú zvádzaní.” - 2. Timotejovi 3:13.

Je smutné, že ľudia sa správajú tak, ako sa to páči Satanovi, ktorého zámery sú úplne skazené. Ale Jehova vie o všetkom, čo Satan robí. Vidí, aké trápenie zažívame, a poskytne nám potrebnú útechu. Je pre nás požehnaním, že slúžime „Bohu každej útechy, ktorý nás teší vo všetkom našom súžení, aby sme mohli potešiť tých, ktorí sú v akomkoľvek súžení útechou, ktorou nás samých potešuje Boh“. (2. Kor. 1:3, 4

Tí, ktorých rodičia nechránili pred zneužívaním alebo ktorí boli zneužití niekým blízkym, potrebujú mimoriadne veľkú útechu. Žalmista Dávid vedel, že Jehova mu poskytne tú najlepšiu útechu. (Žalm 27:10) Bol presvedčený, že sa stará o tých, ktorých zavrhli blízki členovia rodiny. Ako to Jehova robí? Prostredníctvom svojich verných služobníkov. Spoluveriaci sú našou duchovnou rodinou. Ježiš nazval tých, ktorí s ním uctievali Jehovu, svojimi bratmi, sestrami a matkami. (Mat. 12:48–50)

PS: Dnešná pandemia dokazuje, že niele svet, ale aj členovia kresťanského zboru vstúpili do konečnej fázy súčasného systému vecí! Situácia sa neustále zhoršuje!

w19.05 15 – 16 ods. 8 – 9

Skryť Zatvoriť reklamu