Situácie v tomto súčasnom systéme vecí sa opakujú!

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie…” - Rimanom 15:4.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Prežívaš nejakú náročnú situáciu? Možno ti ublížil niekto zo zboru. (Jak. 3:2) Alebo sa ti posmievajú spolupracovníci alebo spolužiaci za to, že slúžiš Jehovovi. (1. Petra 4:3, 4) Alebo ti členovia rodiny bránia chodiť na zhromaždenia či do služby. (Mat. 10:35, 36) Ak prežívaš niečo veľmi ťažké, možno máš chuť vzdať sa a prestať slúžiť Jehovovi. Ale buď si istý, že Jehova ti dá v každej skúške múdrosť!

Aby si ju zvládol, a silu, aby si v nej vytrval. Jehova dal do svojho Slova zapísať podrobnosti o tom, ako nedokonalí ľudia zvládli rôzne náročné skúšky. Prečo? Aby sme sa z toho poučili. Tak to na Jehovov podnet napísal apoštol Pavol. Keď si čítame tieto príbehy, prináša nám to útechu a nádej. Ale nestačí si ich len čítať. Musíme umožniť, aby Božie Slovo formovalo naše zmýšľanie a pôsobilo na naše srdce.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Je ale často nepostrehnuteľné pre uctievateľov Jehovu Boha, ako sa aj dnes používajú takzvané dvojité “metre” na vysporiadanie sa z delikátnych situácií aj v kresťanskom zbore, napriek tomu, že sme blízko druhého príchodu Krista!

w21.03 14 ods. 1 – 2


Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu