Skutočné postavenie pomazaných bratov Ježiša Krista!

Písmo: A- | A+

“Šťastný a svätý je každý, kto má podiel na prvom vzkriesení. Nad tými druhá smrť nemá moc, ale budú kňazmi Boha a Krista a budú s ním vládnuť ako králi 1 000 rokov.” - Zjavenie 20:6.

Niektorí pomazaní kresťania možno majú pocit, že si túto úžasnú česť nezaslúžia. Ale vôbec nepochybujú, že Jehova si ich vybral. Keď premýšľajú nad tým, čo ich v budúcnosti čaká, ich srdce prekypuje radosťou a vďačnosťou. (1. Petra 1:3, 4) Znamená to, že si pomazaní prajú, aby zomreli? Na túto otázku odpovedá apoštol Pavol. Prirovnáva ich telo k stanu a hovorí: „My, ktorí sme v tomto stane, vzdycháme pod veľkou ťarchou…

…To neznamená, že si ho chceme vyzliecť, len si chceme obliecť ten druhý, aby bolo smrteľné telo nahradené životom.“ (2. Kor. 5:4) Títo kresťania nestratili záujem o život na zemi ani nechcú, aby sa čo najskôr skončil. Naopak, tešia sa z neho a každý deň využívajú na to, aby spolu so svojou rodinou a priateľmi slúžili Jehovovi. Ale bez ohľadu na to, čo robia, neprestajne sa zameriavajú na svoju nádhernú vyhliadku do budúcnosti. (1. Kor. 15:53; 2. Petra 1:4; 1. Jána 3:2, 3)

PS: Nevysvetliť správne a presne význam pomazania vyvolených synov Jehovu Boha je to isté, ako zahmlievanie skutočnosti čo sa týka postavenia pomazaných bratov Krista už aj v súčasnosti z hľadiska večného predsavzatia Zvrchovaného Vládcu celého vesmíru!

w20.01 23 ods. 12 – 13

Skryť Zatvoriť reklamu