Skutočné vzdelanie začína premenou myslenia o živote!

Písmo: A- | A+

“Premieňajte sa pretváraním svojho zmýšľania, aby ste sa presvedčili, čo je Božia vôľa, čo je dobré, príjemné a dokonalé.” - Rim. 12:2.

Ako môžeme pretvárať svoje zmýšľanie? Keď si budeme pravidelne študovať Bibliu a naše publikácie, sami sa presvedčíme, že to, čo sme sa naučili, je pravda. Budeme mať stopercentnú istotu, že Jehovove normy sú správne. Budeme ako strom so silnými koreňmi, pevne zakorenení, „upevnení vo viere“. (Kol. 2:6, 7) Pamätaj na to, že nikto nemôže upevniť tvoju vieru za teba. Preto je nevyhnutné, aby si pretváral svoje zmýšľanie. 

Vytrvalo sa modli, pros Jehovu, aby ti pomáhal prostredníctvom svojho ducha. Rozjímaj a skúmaj svoje myšlienky a pohnútky. Vyberaj si dobrých priateľov, stretávaj sa s tými, ktorí ti pomôžu pretvárať tvoje zmýšľanie. Keď to budeš robiť, budeš sa chrániť pred škodlivým vplyvom Satanovho sveta a podarí sa ti zavrhnúť „úvahy a všetko povýšené, čo sa pozdvihuje proti poznaniu Boha“. (2. Kor. 10:5

PS: Výraz na samom začiatku ‘Boh stvoril človeka na svoj obraz’ znamená, že spočiatku Adam rozmýšľal presne tak, ako jeho Stvoriteľ, nebeský Otec Jehova! Takýto spôsob myslenia sa stratil po jeho vzbúde v záhrade Edén! Pomocou štúdia Biblie si môžeme znovu osvojiť dokonalé zmýšľanie nášho nebeského Otca!

w19.06 13 ods. 17 – 18

Skryť Zatvoriť reklamu