Slepí vodcovia povedú ovečky do jamy alebo do hrobu!

“Nič nerobte z povýšenectva a ctižiadosti, ale pokorne sa pozerajte na druhých ako na takých, ktorí vás prevyšujú!” - Filipanom 2:3.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Mnohí, ktorí sú pokladaní za múdrych, sa posmievajú biblickým radám o vyrovnanom pohľade na seba. Tvrdia, že keď považujeme druhých za dôležitejších ako seba, stávame sa zraniteľnými a ľudia nás začnú využívať. Ale k čomu vedie sebecký postoj, ktorý propaguje Satanov svet? Sú sebeckí ľudia šťastní? Majú šťastné rodiny a pravých priateľov? Majú blízky vzťah k Bohu? Teda čo vedie k lepším výsledkom:

Riadiť sa „múdrosťou tohto sveta“ alebo múdrosťou z Biblie? (1. Kor. 3:19) Človek, ktorý sa riadi radami tých, ktorí sú múdri z pohľadu tohto sveta, je ako turista, ktorý sa pýta na cestu iného turistu, ktorý sa tiež stratil. Ježiš sa vyjadril o ľuďoch, ktorí boli v jeho časoch považovaní za múdrych, takto: „Slepí vodcovia. Ak vedie slepý slepého, obaja spadnú do jamy.“ (Mat. 15:14) Je to tak, Boh považuje múdrosť tohto sveta za bláznovstvo.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Múdra biblická rada nás povzbudzuje, aby sme pozorne preskúmali tých, ktorí sa nám predstavujú ako naši pastieri alebo vodcovia, možno slepo zabúdajúc, že Ježiš Kristus je vodcom všetkých jeho učeníkov, pomazaných alebo nie!

w19.05 24 – 25 ods. 14 – 16

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 811
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu