Smutná história z prvého storočia sa opakuje!

“Dávaj pozor na seba a svoje vyučovanie...ak to budeš robiť, zachrániš sa i tých, čo ťa počúvajú.” - 1. Timotejovi 4:16.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Zasvätenie je sľub a Jehova očakáva, že ho budeš dodržiavať. Preto zostaň v úzkom spojení so zborom. Bratia a sestry v zbore sú teraz tvojou duchovnou rodinou. Pravidelne navštevuj zhromaždenia a tak si k nim posilňuj vzťah. Denne si čítaj Božie Slovo a uvažuj o tom, čo si si prečítal. (Žalm 1:1, 2) Tak myšlienky z Božieho Slova zapôsobia na tvoje srdce. A nezabúdaj sa modliť. (Mat. 26:41)

Vďaka vrúcnym modlitbám si posilníš svoj vzťah k Jehovovi. „Dávaj na prvé miesto Kráľovstvo.“ (Mat. 6:33) Môžeš to robiť tak, že vyhradíš zvestovateľskej službe dôležité miesto v živote. Keď sa budeš pravidelne podieľať na službe, udržíš si pevnú vieru. Akékoľvek trápenie, ktoré možno zažívaš v tomto starom svete, „trvá len chvíľu a je ľahké“. (2. Kor. 4:17) Ale zasvätenie a krst ti umožňuje viesť zmysluplný život už dnes a v budúcnosti získať „skutočný život“. Stojí to za to? Určite áno! (1. Tim. 6:19)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Tak, ako farizeji v prvom storočí bránili židovskému národu sústrediť sa na to najdôležitejšie - aby identifikovali prisľúbeného Spasiteľa, tak aj dnes moderní farizeji robia to isté! Bránia “tvorstvu v očakávaní zjavenia Božích synov” (Rimanom 8:19)!

w20.03 13 ods. 19 – 21

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 859
  •  | 
  • Páči sa:  135x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu