Snaha o hĺbšie poznanie pravdy je dnes ohrozená!

Písmo: A- | A+

“Ak niekomu z vás chýba múdrosť, nech o ňu prosí Boha, ktorý dáva všetkým štedro a bez výčitiek, a dostane ju.” - Jakub 1:5.

Niektoré dôležité rozhodnutia by sme nikdy nezmenili. Napríklad sme rozhodnutí verne slúžiť Jehovovi a byť verní manželskému partnerovi. (Mat. 16:24; 19:6) No ďalšie rozhodnutia možno potrebujeme prehodnotiť. Prečo? Pretože naše okolnosti sa menia. Aké kroky nám pomôžu urobiť najlepšie rozhodnutia? Modli sa o múdrosť. Každému z nás v nejakom ohľade „chýba múdrosť“. Preto sa spoliehaj na Jehovu!

A nielen vtedy, keď robíš nejaké rozhodnutie, ale aj vtedy, keď ho prehodnocuješ. Potom ti Jehova pomôže, aby si sa rozhodol múdro. Nájdi si čo najviac informácií. Predtým ako sa rozhodneš, hľadaj rady v Božom Slove a v publikáciách od Jehovovej organizácie. A porozprávaj sa s niekým, komu dôveruješ. (Prísl. 20:18) To je dôležité zvlášť vtedy, keď chceš zmeniť zamestnanie, presťahovať sa alebo si vybrať vzdelanie, ktoré ti pomôže uživiť sa a slúžiť Jehovovi. 

PS: Pre iné ovce môže byť prospešné poznať niektorých členov Kristovho zboru pomazaných, ktorí majú hĺbšie poznanie inšpirovaných proroctiev Božieho Slova a rozumejú, ako sa tieto dnes pomaly začínajú splňovať!

w19.11 27 ods. 6 – 8

Skryť Zatvoriť reklamu