Spôsoby dnešných zázrakov pre pokorných pomazaných!

“Jehova je vysoko, a predsa si všíma pokorných, ale od pyšných si zachováva odstup.” - Žalm 138:6.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Keď Dávid zabil leva a medveďa, aby ochránil otcove ovce, uvedomil si, že tieto šelmy premohol len vďaka sile od Jehovu. Keď neskôr porazil obra Goliáša, jasne videl, že víťazstvo mu dal Jehova. (1. Sam. 17:37) A keď bol na úteku pred žiarlivým kráľom Saulom, opäť si uvedomil, že to bol Jehova, kto ho zachránil. (Žalm 18, nadpis) Pyšný človek by zrejme pripísal zásluhy za tieto víťazstvá sebe.


No keďže Dávid bol pokorný, uvedomoval si, že to všetko zvládol len vďaka Jehovovej pomoci. Čo sa z toho učíme? Nestačí len prosiť Jehovu o pomoc. Musíme sa aj snažiť rozpoznať, kedy a ako nám pomáha. Keď pokorne uznáme svoje obmedzenia, jasne uvidíme, že Jehova za nás robí veci, na ktoré sami nestačíme. A zakaždým, keď niečo také zažijeme, náš vzťah k nemu sa ešte viac posilní.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


PS: To, čo dnes zvíťazí nad celým svetom je pravá biblická viera založená na presnom poznaní inšpirovaného Božieho Slova a pochopenie takých právd, ako je rozpoznanie, kde sa dnes nachádzame v toku času! Poznanie takej pravdy je mocnejšie ako zvíťaziť nad levom, medveďom alebo aj nad sto goliášmi!


w19.12 20 ods. 18 – 19

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 823
  •  | 
  • Páči sa:  99x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu