Spoznajme čistú pravdu o živote všeobecne!

“Vieme, že pochádzame z Boha, ale celý svet je v moci toho zlého.” - 1. Jána 5:10.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Jehova dáva kresťanským sestrám v zbore dôstojné miesto. Ich múdrosť, viera, horlivosť, odvaha, štedrosť a dobré skutky sú pre nás úžasným príkladom. (Luk. 8:2, 3; Sk. 16:14, 15; Rim. 16:3, 6; Fil. 4:3; Hebr. 11:11, 31, 35) Sme šťastní, že máme v zbore aj našich bratov a sestry v pokročilom veku. Mnohí z nich zápasia so zdravotnými ťažkosťami, ktoré sú spojené s vyšším vekom. Napriek tomu títo drahí bratia a sestry robia v službe, čo môžu, a zo všetkých síl sa snažia povzbudzovať a školiť druhých.

Sú bohatým zdrojom skúseností pre celý zbor. V Jehovových i v našich očiach sú skutočne krásni! (Prísl. 16:31) Nezabudnime ani na našich mladých. Majú to náročné, lebo vyrastajú vo svete, ktorý je ovládaný Satanom Diablom a v ktorom sú rozšírené nepravdivé filozofie a skazené názory. Ale keď vidíme, ako podávajú komentáre, podieľajú sa na službe a odvážne obhajujú svoju vieru, veľmi nás to povzbudzuje. Naši mladí, aj vy máte dôležité miesto v Jehovovom zbore! (Žalm 8:2)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: V španielskom jazyku existuje príslovie, ktoré ak ho preložíme hovorí, že od hovoreného slova ku skutkom môže existovať nepreklenuteľná priepať! Tak, ako spoznanie pravdy o živote podľa inšpirovaného horeuvedeného verša hovorí o dvoch navzájom protichodných svetoch!

w20.08 21 – 22 ods. 9 – 11

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu