Spoznajme lepšie nášho Stvoriteľa, nebeského Otca!

“Jehova je vysoko, a predsa si všíma pokorných, ale od pyšných si zachováva odstup.” - Žalm 138:6.

Písmo: A- | A+

Niektorý brat by si mohol myslieť, že len on dokáže dobre vykonávať určitú úlohu. Alebo sestra by mohla uvažovať: „Môj manžel je oveľa schopnejší než brat, ktorý dostal tú úlohu.“ No ak sme pokorní, nebudeme prejavovať takýto pyšný postoj. Zamyslime sa nad Mojžišom. Jehova ho poveril, aby viedol izraelský národ. Túto úlohu si veľmi cenil. Neskôr Boh umožnil ďalším, aby slúžili spolu s ním. Ako na to Mojžiš zareagoval? Vôbec na nich nežiarlil. (4. Mojž. 11:24–29)

Aj pri inej príležitosti prejavil pokorný postoj, keď súhlasil, aby okrem neho súdili ľud aj ďalší muži. (2. Mojž. 18:13–24) Viedlo to k tomu, že Izraeliti už nemuseli čakať tak dlho ako predtým, kým sudcovia prerokovali ich právne spory. Z toho vidíme, že Mojžišovi viac záležalo na tom, aby sa národu dobre darilo, než na jeho postavení vodcu. Dal nám vynikajúci príklad! Nezabudnime, že na to, aby nás mohol Jehova používať, je dôležitejšie prejavovať pokoru než mať výnimočné schopnosti.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Niektorí bratia v spoločnosti SV si dnes myslia, že im patrí pozícia, ktorú Ježiš Kristus sľúbil jeho verným pomazaným bratom pri jeho príchode! Ale aj oni už dnes ale pokrytecky uznali, že sa to stane v budúcnost!

w19.09 5 – 6 ods. 13 – 14

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 863
  •  | 
  • Páči sa:  139x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu