Spoznávame odpečatenú knihu proroka Daniela!

“Vstúpi aj do krajiny Okrasy a mnoho krajín padne...Ale títo z jeho rúk uniknú: Edom, Moáb a Ammónci.” - Daniel 11:41.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Táto krajina bola mimoriadne krásna najmä preto, lebo ľudia v nej uctievali pravého Boha, Jehovu. Od Letníc roku 33 n. l. už touto „krajinou“ nie je nijaké konkrétne miesto na zemi. To je logické, lebo Jehovov ľud dnes žije na celej zemi. Teda „krajinou Okrasy“ je sféra pôsobnosti Jehovovho ľudu, čiže všetko, čím uctievame Jehovu, vrátane zvestovateľskej služby a zhromaždení.

V priebehu posledných dní kráľ severu niekoľkokrát vstúpil do „krajiny Okrasy“. Napríklad istý čas zastávalo úlohu kráľa severu nacistické Nemecko. Najmä počas druhej svetovej vojny vstúpil tento kráľ do „krajiny Okrasy“ tak, že prenasledoval a zabíjal Božích služobníkov. Po vojne prevzal úlohu kráľa severu Sovietsky zväz. Aj ten vstúpil do „krajiny Okrasy“, keď prenasledoval Božích služobníkov a posielal ich do vyhnanstva.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Kráľ severu bolo britské imérium za posledných viac ako 300 rokov! Tento kráľ po tom, ako sa s ním začal drgať kráľ juhu - USA - zaplavuje celý svet, vrátane spoločnosť SV, prostredníctvom umele vytvorenej pandémie!

w20.05 13 ods. 7 – 8

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 868
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu