Správne naklonení k večnému životu sú podporovatelia pomazaných bratov Krista!

Písmo: A- | A+

Nech je vaša reč vždy príjemná, akoby ochutená soľou, aby ste vedeli, ako máte každému odpovedať.” - Kolosanom 4:6.

Jehova čoskoro zničí tento zlý svet. Prežijú len tí, ktorí sú „správne naklonení k večnému životu“. (Sk. 13:48) Je len prirodzené, že chceme, aby sa pravdu o Jehovovi dozvedeli aj naši príbuzní. Náš láskavý Otec Jehova „si nepraje, aby bol niekto zničený, ale si praje, aby všetci dospeli k pokániu“. (2. Petra 3:9) Mali by sme pamätať na to, že o pravde z Biblie sa dá hovoriť vhodným, ale i nevhodným spôsobom. V akom zmysle? Napríklad keď zvestujeme dobrú správu cudziemu človeku!

Vtedy bývame taktní, no v prípade našich príbuzných sme možno až príliš priami. Mnohí z nás možno nemajú dobrý pocit pri spomienke na to, ako sa prvýkrát snažili vydať svedectvo príbuzným, a priali by si, aby to vtedy urobili inak. Na radu od apoštola Pavla uvedenú v texte na dnešný deň by sme mali pamätať vždy, keď sa s našimi príbuznými rozprávame o pravde. Inak by sme ich mohli odradiť od toho, aby sa s nami rozprávali o Biblii. 

PS: Kresťanská kultúra podľa Nového Zákona alebo podľa inšpirovaných Gréckych Písiem sa musí dôkladne študovať a uplatňovať s výhľadom na správne chovanie sa a prístup nielen k neveriacim, ale aj ku členom vlastnej rodiny!

w19.08 14 – 15 ods. 3 – 5

Skryť Zatvoriť reklamu