Srdce človeka je sídlom jeho osobnosti!

Písmo: A- | A+

"Viac než čokoľvek iné stráž svoje srdce, lebo od neho závisí* život.” -Príslovia 4:23.

Bez ohľadu na to, či máme veľa peňazí, alebo málo, musíme si strážiť srdce. Ako to môžeme robiť? Dávajme si pozor, aby sa v nás nerozvinula láska k peniazom. Nedovoľme, aby bola pre nás práca dôležitejšia než služba Jehovovi. Ako sa môžeš v tomto ohľade preskúmať? Polož si otázky: Myslím často na prácu, keď som na zhromaždení alebo v službe? Robím si stále starosti o to, či budem mať aj v budúcnosti dosť peňazí? 


Sú peniaze a majetok zdrojom problémov v našom manželstve? Bol by som ochotný prijať prácu, ktorá nie je až taká atraktívna, ak by mi umožňovala slúžiť Jehovovi viac? (1. Tim. 6:9–12) Keď budeme uvažovať nad týmito otázkami, mali by sme si pripomínať, že Jehova nás má rád a že tým, ktorí sú mu oddaní, sľubuje: „Určite ťa neopustím a určite ťa nezanechám.“ Preto nás Pavol povzbudzuje: „Nech je váš spôsob života bez lásky k peniazom.“ (Hebr. 13:5, 6)


PS: Jedno múdre porekadlo hovorí: “čas sú peniaze”! Ale tiež potrebujeme čas na štúdium Božieho Slova, aby sme mohli vybudovať blízky vzťah k nášmu nebeskému Otcovi a Stvoriteľovi, Bohu Jehovovi a jeho synovi, Ježišovi Kristovi!


w19.10 29 ods. 10

Skryť Zatvoriť reklamu