Srdce človeka je zradné a musíme ho vzdelávať!

Písmo: A- | A+

“Preto ich Boh v súlade s túžbami ich srdca vydal nečistote, aby zneuctievali svoje telo.” - Rimanom 1:24.

Ľudia, ktorí sa riadia múdrosťou tohto sveta, sa vysmievajú z biblických noriem. Tvrdia, že sa podľa nich nedá žiť. Pýtajú sa: Prečo by nás Boh stvoril so sexuálnymi túžbami a potom by nám prikazoval, aby sme ich potláčali? Táto otázka je založená na mylnej predstave, že ľudia by mali uspokojiť každú svoju túžbu. Biblia však hovorí, že sme schopní odolávať tomu, čo je zlé, a že nemusíme podľahnúť každej svojej túžbe. Vďaka tomu si môžeme zachovať sebaúctu. (Kol. 3:5

Jehova nám okrem toho poskytol dar manželstva a v ňom môžeme uspokojovať svoje sexuálne túžby spôsobom, ktorý je v jeho očiach čistý. (1. Kor. 7:8, 9) Na rozdiel od názorov, ktoré propaguje tento svet, Biblia predkladá múdry pohľad na intímny život. Píše sa v nej, že je zdrojom potešenia. (Prísl. 5:18, 19) Ale zároveň nám radí: „Každý z vás má ovládať svoje telo, aby sa zachoval svätý a počestný, a nemá sa oddávať nenásytnej telesnej vášni.“ (1. Tes. 4:4, 5)

PS: Svet provokuje a zvádza vrátane aj uctievateľov Jehovu Boha a pomazaných bratov Ježiša Krista s túžbami, ktoré sú veľmi často v protiklade s rozumnými normami Biblie a nášho Stvoriteľa!

w19.05 22 – 23 ods. 7 – 9

Skryť Zatvoriť reklamu