Sú priatelia alebo otroci uctievatelia Jehovu Boha!

“Už vás nenazývam otrokmi..Nazval som vás priateľmi.. som vám oznámil všetko, čo som počul od svojho Otca.” - Ján 15:15.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Kresťania pomazaní svätým duchom sa môžu tešiť na to, že budú s Ježišom ako spoluvládcovia v Božom Kráľovstve. Majú nádej, že ho uvidia, budú sa s ním rozprávať a budú s ním navždy. (Ján 14:2, 3) Aj tí, ktorí majú nádej na život na zemi, pocítia Ježišovu lásku a starostlivosť. Hoci Ježiša neuvidia, budú ho mať stále radšej!

Lebo Jehova a Ježiš im umožnia žiť večne. (Iz. 9:6, 7) Keď prijmeme Ježišovo pozvanie, aby sme sa stali jeho priateľmi, získame veľkú odmenu. Už dnes pociťujeme jeho lásku a podporu. Máme nádej na večný život. A čo je najdôležitejšie, vďaka priateľstvu s Ježišom si vytvárame ten najcennejší vzťah – blízky vzťah k jeho Otcovi Jehovovi. Byť Ježišovými priateľmi je pre nás mimoriadna česť!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Aby sme pochopili kto je kto ohľadne pomazaných bratov Ježiša Krista a jeho iných oviec, musíme zistiť ku komu sú adresované slová Božieho syna, napísané pod inšpiráciou v prvom rade apoštolmi a učeníkmi spolu s prorokmi !

w20.04 25 ods. 15 – 16

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 953
  •  | 
  • Páči sa:  229x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu